2023 Burak Özgüner Bursu Başvuruları Sonuçları

Geçtiğimiz sene ilk defa başvuruya açtığımız BurHak Öğrenci Teşvik Bursu’na bu sene 1533 başvuru aldık. Başvuruların her birini inceledik, yazdığınız her niyet mektubunu okuduk. Giderek çoğalan destekçilerimiz sayesinde geçen sene 17 öğrenciye bir sene boyunca burs sağlayabilmiştik. Bu sene ise 25 öğrenciye destek olabileceğiz. Niyet mektuplarında bize kendilerini anlatan herkesle dayanışabilmeyi çok isteriz. BurHak’taki etkinliklerimizde sizlerle tanışabilmeyi umuyoruz. Başvuruları değerlendirmek ve sadece 25 kişiye olumlu yanıt verebilmek bizim için çok zordu. Hikayeleriniz ve verdiğiniz emekler çok kıymetli. Gelecek yıllarda daha çok destekçiyle daha çok sayıda öğrenciye ulaşacağımız günler mutlaka olacaktır. Ayrıca burs ilanını görerek, destek çağrılarımıza yanıt veren ve kontenjanımızı artırmamızı, daha çok aktivist öğrenci ile dayanışmamızı sağlayan destekçilerimize de çok teşekkür ederiz.

Burak’ın mücadelesine ve bizlere inanan, gençlerin direnişinden ilham alan destekçilerimizin artması sayesinde, 25 aktivist öğrenci Burak Özgüner Öğrenci Teşvik Bursu almaya hak kazandı. Burak’ın da çok büyük katkıları olan bütünleşik hak mücadelesine el veren, umudu yeşerten tüm destekçilerimize ve bursiyerlerimize kalpten teşekkürler.

2023 Burak Özgüner Teşvik Bursu Bursiyerleri:
Ahmet Çetin, Alaz Akdağ, Atlas Enes Yılmaz, Ayşe Nur Deveci, Ayşenur Günay, Begüm Rumeysa Karadaş, Cem Beydilli, Duygu İnce, Ecmel Deniz Doğan, Gülce Özil, Ilgaz Kekeç, Mehmet Yasin Yıldırım, Melis Yılmaz, Melodi Zengin, Merih Beler, Nermin Yaren Boz, Rufeyde Erdal, Sema Kayhan, Sevcan Çamlıdağ, Şeyma Pampallı, Sezen Soykan, Soner Cem Gür, Tansu Yeşilkır, Yusuf Gülsevgi, Zeynep Günhan


Show CommentsClose Comments

Leave a comment